طرح پورسانت دهی فروشگاه دیلا مارت

پلن درآمد زایی

اساس و مبنای فروش فروشگاه دیلا مارت (نام تجاری دیلا مارت) بر مبنای فروش مستقیم، کیفیت و قیمت و خدمات دهی مناسب به مشتریان می باشد. در روش فروش مستقیم هر محصول از تولید کننده و یا وارد کننده دست اول تهیه شده و این یعنی اینکه هر مشتری می تواند در حین بهره بردن از کالاهای مصرفی خود، محصولات این فروشگاه را به دوستان و آشنایان خود معرفی نموده تا آنها نیز از مزایای خرید از این فروشگاه بهره مند گردند. در این صورت این سایت قسمتی از سود کالا را به مشتری پرداخت می نماید و هر بار که آن مشتری محصولات سایت را خرید می نماید، سود آن به صورت تخفیف برای خود فرد و به صورت نقدی به معرف ایشان تعلق می گیرد. این سود در واقع همان درصدی از سود فروش می باشد که سهم تبلیغات، عمده فروش، توزیع کننده و مغازه دار بوده که با خرید مستقیم از کارخانه ها حذف این واسطه ها این مبلغ به خود مصرف کنندگان پرداخت می شود.

لازم به ذکر است که تمامی مواردی که در ادامه ذکر خواهد شد به صورت اتوماتیک توسط نرم افزار فروشگاه ساز سایت انجام خواهد شد و به صورت آنلاین به اطلاع مشتریان رسانده خواهد شد! و دلیل ارائه این مطالب به خاطر آشنایی کلیه دوستان در نحوه انجام محاسبات است.

 این دستورالعمل بر اساس قوانین تعریف شده وزارت صنعت و معدن و تجارت تدوین شده است و همه الزامات ذکر شده طرف مراجع مربوطه می باشد.

تعاریف :

انواع مشتری در فروشگاه دیلا مارت

     مشتریان عادی:

مشتری عادی به فردی اطلاق می شود که تمایلی به همکاری در فروش این سایت نداشته و تنها خواهان استفاده از کالاها و خدمات ارائه شده از سمت این سایت می باشند. برای این مشتریان سقف حداقل خرید ماهیانه وجود ندارد.

     مشتری فعال:

مشتریان فعال به مشتریانی اطلاق می شود که خواهان سهیم شدن در سود حاصل از فروش می باشند. این افراد با معرفی مشتریان فعال یا عادی آنها را به عنوان مشتری خود معرفی کرده و در قبال خرید محصول توسط آنها سود دریافت می کند. هر مشتری فعال برای اینکه بتواند از فروش زیر مجموعه خود درآمد کسب کند می بایست حداقل سقف خرید تعیین شده از طرف سایت در هر ماه شمسی که معادل 800000 ریال است را داشته باشد.

     مشتریان ویژه:

مشتریان ویژه به مشتریان اطلاق می گردد که خواهان دریافت کالا و خدمات بهتر می باشند به این دسته از مشتریان تخفیفی داده نمی شود اما سفارشات آنها در اولویت تحویل قرار می گیرد و در سریعترین زمان ممکن با پیک اختصاصی سفارش آنها تحویل داده خواهد شد.

     بازاریاب:
به افرادی اطلاق می شود که کالا یا خدمات را از سایت به صورت عمده خریداری نموده و آن را به مشتریان دیگر عرضه می نماید. حداقل خرید برای بازاریابان 5000000 ریال در ماه است

• داشتن حداقل سن 18 سال برای مشتریان عادی الزامی است.

• مبلغ 800000 ریال به منظور رعایت موازین قانونی و شرعی و اطمینان از فعال بودن این فرد و گسترش فروش کالا و تلاش مشتری برای کسب درآمد می باشد.

800000 ریال مبلغ پایه بوده و مقدار آن با توجه به تورم و شرایط بازار و با اخذ مجوزهای لازم قابل تغییر خواهد بود.

• مدت زمان قرارداد با یک مشتری یا بازاریاب طبق دستورالعمل کمیته نظارت یکسال می باشد که در صورت رعایت مفاد قرارداد و عدم وجود منع قانونی توسط مراجع ذیصلاح قابل تمدید می باشد.

قیمت مصرف کننده :

در مورد اجناس که از کارخانه قیمت بر روی آن مندرج شده همان قیمت روی بسته بندی است. در مورد اجناس فاقد قیمت بسته بندی، معادل قیمت خرید به علاوه قیمت هزینه ها و سود متعارف بازار (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده) می باشد. قیمت دریافتی از خریدار نهایی باید قیمت مصرف کننده + مالیات بر ارزش افزوده باشد.

امتیاز خام کالا :

به دلیل تفاوت در سود ناخالص محصولات و به منظور سهولت کار مشتریان در تعیین تخفیفات خود و سود دریافتی و جلوگیری از هر گونه شبه ای، سود فروش محصولات بر اساس امتیاز محصولات محاسبه می گردد. به همین منظور به هر محصول امتیاز خاصی تعلق داده می شود که مجزا از قیمت آن محصول است و رابطه مستقیم با سود ناخالص آن محصول دارد. این امتیاز بر روی هر کدام از محصولات درج شده است. ارزش ریالی هر امتیاز معادل 10000 ریال می باشد به عنوان مثال اگر کالایی 3 امتیاز دارد ارزش ریالی آن معادل 30000 ریال می باشد.

سود فروش :

سود فروش به کارمزد پرداختی به هر مشتری، بابت تلاش وی در جهت جذب مشتری و فروش محصولات فروشگاه خود گفته می شود

 نکته مهم- سود فروش پرداختی به مشتریان هیچ سقفی وجود ندارد و هر مشتری با توجه به فعالیتی که انجام می دهد، می تواند سود دریافت کند.

امتیاز مشتری :
امتیاز مشتری به امتیازی گفته می شود که از طریق خرید شخصی و سود خریدهای مشتریان معرفی شده از سمت ایشان کسب شده باشد که مبنای انتخاب مشتری برتر می باشد.

 تخفیف خرید شخصی :

تخفیف خرید شخصی به تخفیفی  که هر مشتری بابت خرید کالا از سایت دریافت می دارد گفته می شود و قیمت محصولات با کسر این سود به مشتریان عرضه می گردد مقدار این تخفیف ظریبی از امتیاز کالا می باشد.

پاداش :

به جوایز و مشوق هایی که سایت مشتریان به پرداخت می کند گفته می شود.

گروه فروش :

به مشتریان عادی یا فعال و مشاوری که یک مشتری فعال معرفی می کند و حت حمایت و سرپرستی وی قرار می گیرند و با معرفی ایشان، اقدام به خرید محصولات سایت می نماید گروه فروش اطلاق می شود.

شرایط حفظ گروه فروش :

در صورتی که مشتری فعال حداقل خرید شخصی تعیین شده از طرف سایت را نداشته باشد در آن ماه هیچ سودی دریافت نخواهد کرد. در صورت ادامه دار بودن عدم خرید توسط ایشان بعد از 60 روز ( 2 ماه) گروه فروش ایشان کنسل خواهد شد.

طرح های درآمد زایی سایت دیلا مارت

مبنای کلیه محاسبات در سیستم فروشگاهی دیلا مارت امتیاز درج شده در کنار هر محصول است. این سیستم جهت سهولت در کار و آگاهی مشتریان می باشد. در نهایت هر مشتری یا بازاریاب امتیازاتی را که تا ساعت 24 روز آخر هر ماه کسب کرده را در عدد 10000 ضرب می کند تا بتواند معادل سودی که دریافت می کند را محاسبه کند. به عنوان مثال اگر فردی 310 امتیاز کسب کند سود وی طبق فرمول عبارتند از :

سود کسب شده به ریال = 10000× امتیاز کسب شده:

ریال 3100000 = 10000*310

که مبلغی معادل 3100000 ریال خواهد بود.

نحوه محاسبه تخفیف ها سود ها و پاداش ها

در این سایت به مشتریان عادی و فعال و چند نوع پاداش تعلق می گیرد که بسته به فعالیت و حجم خرید خود فرد و گروه فروش وی می باشد. سود ها و پاداش های تعلق گرفته به مشتریان شامل موارد زیر است.

تخفیف خرید شخصی

سود مشتریان فعال

پاداش مشتریان برتر

سود بازاریابان

در ادامه نحوه محاسبه سود و پاداش ها برای مشتریان محصولات توضیح داده می شود.

تخفیف خرید شخصی

در این طرح هر مشتری که کالاهای مصرفی خود را از سایت خریداری می نماید امتیاز به صورت تخفیف در قیمت کالا ها طبق جدول زیر قرار گرفته لحاظ خواهد شد.

100000 الی 700000 ریال 70 % امتیاز کالا

700001 الی 15000000 ریال 80% از امتیاز کالا

1500001 الی 2500000 ریال 90% از امتیاز کالا

بالای 2500001  ریال 100% از امتیاز کالا

• نکته مهم- در این سیستم میزان سود تعلق گرفته در هر خرید محاسبه شده و به صورت تخفیف از قیمت کل خرید کسر خواهد می شود

برای اینکه این تخفیفات شامل حال مشتریان گردد لازم نیست که خرید در یک مرحله صورت گیرد به عنوان مثال اگر مشتری در یک مرحله 500000 ریال انجام دهد و در سری بعد 350000 ریال در سری دوم 80 درصد امتیاز به صورت تخفیف شامل حال ایشان خواهد شد تجمیع مبالغ خرید تا پایان هر ماه معتبر است. 

سود مشتریان فعال

در این فرم سود دهی اگر هر یک از مشتریان گروه فروش یک مشتری فعال خریدی بالای 200000 ریال انجام دهد 100% امتیازی که به هر کالا تخصیص داده شده به عنوان سود به وی پرداخت می شود.

سود بازاریابان

در این طرح هر بازاریاب که کالاهای مصرفی خود را از سایت خریداری می نماید امتیاز به صورت تخفیف در قیمت کالا ها طبق جدول زیر قرار گرفته لحاظ خواهد شد.

10000000 الی 15000000 ریال 150 % امتیاز کالا

15000001 الی 20000000 ریال 160% از امتیاز کالا

20000001 الی 30000000 ریال 180% از امتیاز کالا

بالای 30000001 میلیون ریال 19%0 امتیاز کالا

  •نکته مهم- در این سیستم میزان سود تعلق گرفته در هر خرید محاسبه شده و به صورت تخفیف از قیمت کل خرید کسر خواهد می شود

نکته مهم- در صورتی که یک بازاریاب در گروه فروش یک مشتری قرار بگیرد از مجموع امتیازات خریداری شده توسط بازاریاب 10% آن به معرف وی تعلق خواهد گرفت.

برای اینکه این تخفیفات حجمی شامل حال بازاریابان گردد لازم نیست که خرید در یک مرحله صورت گیرد به عنوان مثال اگر مشتری در یک مرحله 15000000 ریال انجام دهد و در سری بعد 16000000 ریال در سری دوم 180 در صد امتیاز به صورت تخفیف شامل حال ایشان خواهد شد تجمیع مبالغ خرید تا پایان ماه معتبر است. 

پاداش مشتریان برتر

سایت هر ماه به 2 نفر از مشتریان برتر خود ( مشتریانی که بیشترین امتیاز را از خرید خود و گروه فروش خود کسب کرده اند) تا سقف 5000000 ریال به هر مشتری پاداش پرداخت خواهد کرد.